„Pripreme za poslove budućnosti“

Autor: Ines Grbešić, 11. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca 2017. godine predstavnik Algebre, Milan Dukić, mag. oec. održao je predavanje „Pripreme za poslove budućnosti“  svim završnim razredima Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci.

Učenici su upoznati s nekim od tehnologija koje će oblikovati našu budućnost (3D printeri, autonomna vozila, egzoskeleti, Internet stvari, hologrami, dronovi i virtual reality) i pojašnjeno im je kako nove tehnologije utječu na promjenu potražnje na tržištu rada.

Učenici su na primjeru konkretnih zanimanja pokušali odgonetnuti radi li se o zanimanjima današnjice ili budućnosti (Inženjer medicinske robotike, Cloud broker, Projektant velikih baza podataka, IoT inženjer…). Na temelju podataka portala MojPosao učenici su saznali koja su najtraženija zanimanja u Hrvatskoj i u konačnici koji nas studiji mogu adekvatno pripremiti za poslove budućnosti.

Priloženi dokumenti:
Pripreme_za_poslove_buducnosti.docx (12.41 KB)