Državno Natjecanje iz informatike 2018.

Autor: Krunoslav Čelig, 20. 3. 2018.

Na državnom Natjecanju iz informatike održanom u Primoštenu od 13. do 16. ožujka 2018., Laura Mandić i Luka Bak, učenici tehničke gimnazije Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci ostvarili su sjajne rezultate u kategoriji Osnova informatike za strukovne škole.

državna prvakinja

Od 825 natjecatelja četverogodišnjih strukovnih škola, kroz tri faze natjecanja, dvoje spomenutih pozvani su u društvo najboljih. U kategoriji osnova informatike od natjecatelja se zahtjeva veliki opseg znanja iz gotovo svih područja informatike i algoritamskog rješavanja problemskih zadataka.

Od ukupno trinaestero pozvanih natjecatelja na državnoj razini Laura je osvojila prvo mjesto, te po drugi put postala državna prvakinja. Zanimljivo je i to, kako je Laura bila jedina djevojka koja se, među standardno brojnijom muškom ekipom, popela na tron i primila ovo vrijedno priznanje.

Krunoslav Čelig, dipl. inf.

Ovaj tjedan: 2087