Noć knjige 2016. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci

Autor: Marija Barac, 25. 4. 2016.

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića sudjelovali su u tradicionalnoj manifestaciji Noć knjige upriličenoj u Gradskoj knjižnici i čitaonici Vinkovci. Središnja tema ovogodišnje manifestacije je 400. godišnjica smrti velikana Williama Shakespeara.

Tako su učenici pripremili suđenje Hamletu gdje su dali svoje viđenje istoimene drame te su nas kroz svoje tekstove približili temi. Program prate i crteži samog Shakespeara te ostalih poznatih autorovih djela.

U školi posebno njegujemo ljubav prema zavičajnim piscima te smo tako izložbom radova učenika škole u holu Gradske knjižnice obilježili i 110.godišnjicu smrti Josipa Kozarca. Učenici su crtežima i slikama dočarali prizore i likove iz Kozarčevih djela. Posebno su došli do izražaja portreti Josipa Kozarca i Tene popraćeni svjetlosnim efektima, kao i hologram pisca zavičajnika. Izložbu su pjesmom i svirkom popratili školski tamburaši. Pravo je bogatsvo imati učenike sa širokom lepezom aktivnosti i interesa.

Sve navedeno, plod je predanog rada naših profesorica i mentorica s učenicima na koje smo i više nego ponosni. Uz profesorice hrvatskoga jezika, tu su i profesori strukovnih sadržaja: arhitekture, građevine i elektro struke. Kroz zajedničku suradnju, uz veliku podršku ravnatelja škole, radimo iskorake u obrazovanju naše djece.