Obilježili smo Svjetski dan zaštite okoliša

Autor: Benjamin Dobutović, 3. 6. 2016.

STRUČNJACI UPOZORAVAJU 'Zemlja je u velikoj opasnosti, većoj nego što ljudi žele znati'

"Daj svoj maksimum za život na Zemlji – nultom tolerancijom prema nezakonitoj trgovini divljim vrstama"

Ovogodišnji je slogan Svjetskog dana zaštite okoliša.

Svjetski dan zaštite okoliša se obilježava 5. lipnja. No, okolišne teme u hrvatskoj javnosti nemaju prvorazrednu ulogu iako su okolišni problemi veća opasnost od svih drugih problema u svijetu, a takav položaj će se nastaviti i u doglednoj budućnosti, smatraju stručnjaci.

U povodu Svjetskog dana zaštite okoliša ministar zaštite okoliša poručio je kako su očuvani okoliš i prirodno bogatstvo dragocjeni resurs prema kojemu se ne smijemo odnositi kao vlasnici nego kao zaštitnici jer o njima ovisi i kvaliteta našega života, te istaknuo kako veliki pritisak na okoliš predstavlja otpad.

Kadrove obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša u školi možete vidjeti ovdje: