Međunarodni dan volontera u Tehničkoj školi

Autor: Benjamin Dobutović, 5. 12. 2016.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan volontera, pa tako i u našoj školi.

Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci obilježilo je Međunarodni dan volontera - 5. prosinca cjelodnevnim programom sa sloganom "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !" koji je održan u srednjoškolskom centru u kojemu se nalaze Tehnička škola Ruđera Bošković.

Zahvaljujući velikoj podršci ravnatelja  prof. Mate Vukušića provedbi humanitarnog programa Hrvatskog Crvenog križa, te velikom angažmanu povjerenika Crvenog križa dipl.ing. Benjamina Dobutovića ali i velikoj zainteresiranosti mladih, već godinama učenici ove škole provode veliki broj humanitarnih aktivnosti kako bi pomogli ljudima u potrebi.

Ovom prigodom pred više od 200 učenika i profesora iz ove škole ravnatelj GDCK Vinkovci Branko Tomić je održao motivacijsku prezentaciju "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !", a potom referentica socijalnih djelatnosti i za rad s mladima Crvenog križa Vinkovci Tena Galić i volonteri Katarina Brkić i Vladimir Polešćuk interaktivnu radionicu "Stavovi o ovisnosti".

Završna aktivnost je bila snimanje "milenijske fotografije" sa sloganom ovogodišnjeg obilježavanja Međunrodnog dana volontera "Volontiram - mijenjam svijet ! Glasnije za humanost !". Bili su postavljeni i informativni štandovi o aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa, a zainteresirani su mogli popuniti pristupnice za članstvo u Hrvatskom Crvenom križu, pa je tako ovom prilikom Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci dobilo 93 nova člana.

Izvor: Crveni Križ Vinkovci