Učenici na 20. vinkovačkom karnevalu

Autor: Mateja Lončar, 1. 3. 2017.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u karnevalskoj povorci ulicama grada Vinkovaca 26. veljače 2017. Aktualizirajući poznatu Orwellovu temu iz modernoga romana „Životinjska farma“, maskama i transparentima dočarali su (ne)jednakost u društvu.

Jesmo li svi jednaki? S obzirom na zakone svi imamo ista i jednaka prava, barem na papiru. U Povelji UN-a piše da su svi ljudi stvoreni jednaki. U Bibliji piše da su svi ljudi stvoreni na sliku Božju pa su zbog toga i pred Bogom jednaki. No problem nastaje kada svakodnevno uočavamo različite oblike nejednakosti. Tako učenici iz svoje perspektive kritiziraju stanje u RH, ali i odnos EU prema „novim“, „malim“ članicama iste. Iskazujući svoje nezadovoljstvo, potaknuli su i ostale da razmisle o zakonima koji vrijede za „nas“ i za „njih“.

Fotografije s karnevala pogledajte u Foto-galeriji.