"23. dani Josipa i Ivana Kozarca"

Autor: Mateja Lončar, 2. 11. 2017.

Povodom „23. dana Josipa i Ivana Kozarca“ učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci sudjelovali su u različitim događajima.

U četvrtak 26. listopada u Kavani „Aurelia“ održan je „Hommage Ivo Fici“, kada su učenice Lorena Rajković (2. g) i Ines Puškarić (3. g) kazivale stihove vinkovačkoga književnika Ive Ficija, mnogima poznatijega kao glumca.

Sljedećega dana upriličen je program „Živi kapitali“ u sklopu kojega je našu školu posjetila Julijana Adamović, suvremena književnica iz Vukovara koja je ove godine nagrađena Poveljom uspješnosti za zbirku priča „Glineni anđeli“. Učenici su imali priliku upoznati književnicu, razgovarati s njome i doživjeti književnost na drugačiji način.

Posljednjega dana, u subotu, održano je „Jutro poezije“, na kojemu se vinkovački srednjoškolci predstavljaju vlastitom pjesmom. Iz pet škola (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca, Gimnazija Matije Antuna Reljkovća, Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrije Štampara, Srednja strukovna škola Vinkovci, Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci) predstavljeno je 27 učenika, među kojima su najbrojniji bili učenici naše škole (Mihael Hlevnjak, Mato Horvatović, Nikolina Kopić, Helena Abramović, Zoltan Balko Macsai, Nikolina Stjepanović, Valentina Simon, Bruno Očevčić, Mirko Mačešić). Prvonagrađeni je učenik Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Matej Opolcer za pjesmu „Portret“ (mentorica Ivana Bubalo), a dodijeljene su i tri Povelje uspješnosti, od kojih su dvije pripale učenicima naše škole – Heleni Abramović (3. g) za pjesmu „00:27“ (mentorica Mateja Maričić) i Bruni Očevčiću (4. c) za pjesmu „Dom“ (mentorica Sandra Šimunović) te jedna učenici Gimnazije M. A. Reljkovića Tari Balen (2. razred) za pjesmu „Djevojčici sa šibicom“ (mentorica Nikolina Maletić).

U glazbenom dijelu Jutra sudjelovali su također naši učenici Petar Vučina (4. a) i Dora Vinković (4. c) te Mihael Nikić iz Gimnazije M. A. Reljkovića.

Zahvaljujemo i čestitamo učenicima!