Autor: Ines Grbešić, 1. 3. 2018.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači, ove godine 28. veljače.

Ideja je nastala u znak protesta zbog incidenta koji se dogodio u jednoj školi. Inicijativom školskih kolega je na konstruktivan i inteligentan način riješeno sustavno zlostavljanje dječaka, posvećenog podršci liječenju teško bolesne majke. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.

Ove godine su se i učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci uključili u obilježavanje Dana ružičastih majica. Proteklog tjedna razrednici i pedagoginja su provodili pedagoške radionice s učenicima o prevenciji međuvršnjačkog nasilja.

Učenici su kreirali pozitivne nenasilne poruke na ružičastim papirnatim majicama kojima su poticali pozitivno usmjerenu komunikaciju i suradljivo ponašanje.

Priloženi dokumenti:
Dan_ruzicastih_majica.docx (162.45 KB)