Svjetski dan voda u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci

Autor: Andreja Pokas, 25. 3. 2019.

U petak , 22. ožujka 2019. je uTehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci sedmi put obilježen Svjetski dan voda prigodnim glazbenim i recitatorskim programom te predstavljanjem dijela e Twinning europskog projekta pod nazivom "Čudesna voda pamti čovjekov utjecaj"pod vodstvom koordinatorice projekta Andreje Pokas koji će trajati do kraja školske godine s uključenih pet europskih škola ;Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Hrvatska, Tehnička škola za strojarstvo i mehatroniku,Split,  Hrvatska, Graditeljsko-geodetska škola Osijek, Hrvatska, Javna ustanova Mješovita srednja hemijska škola, Bosna i Hercegovina i OU"Joakim Krcovski"-Kriva Palanka, Sjeverna Makedonija .
Iako je planet Zemlja velika posuda s vodom , a ovogodišnji slogan Svjetskog dana voda "Voda za sve", zapitajmo se, hoće li voda u budućnosti biti meka, bistra i zdrava ili ćemo takvu tražiti nakon fizičkog, kemijskog i biološkog pročišćavanja?
Učenici su prigodnim prezentacijama, plakatima, fizikalnim i kemijskim pokusima s vodom, a osobito sviranjem "Ode radosti" na bocama s vodom, proslavili ovaj dan.

Priloženi dokumenti:
c91b6aef.jpg (1.64 MB)