Webinari za pripremu ucenika za drzavnu maturu - hrvatski i engleski jezik

Autor: Darija Dasović Rakijašić, 26. 3. 2011.

U okviru programa "Učimo zajedno" održat će se webinari za pripremu učenika za državnu maturu - hrvatski i engleski jezik.

• „Kako napisati uspješan esej na državnoj maturi iz hrvatskoga jezika“ koji će se održati u ponedjeljak,28. ožujka 2011. u21.00 sati

Cilj: Ponoviti popis djela na državnoj maturi, nabrojiti osnovne zakonitosti pismenog izražavanja i pripremu natuknica i nacrt za sastavljanje učeničkog eseja na državnoj maturi iz hrvatskoga jezika.

Webinar će voditi Nataša Sajko, prof. hrvatskog jezika.

• „Engleski jezik na državnoj maturi“ koji će se održati u srijedu,30. ožujka 2011. u21.00 sati

Savjeti i preporuke za uspješno rješavanje zadataka na višoj i osnovnoj razini iz engleskog jezika, savjeti za uspješno pisanje raspravljačkog eseja u sklopu cjeline Pisanje. Pregled zadataka u sklopu cjeline Čitanje.

Webinar će voditi Arjana Blažić, prof. engleskog jezika.

Sve informacije potrebne za uključenje pronaći ćete na portalu www.ucitelji.hr na stranici Webinari (poveznica).