> Erasmus

Na ovoj stranici objavljivat ćemo informacije o Erasmus + projektima i aktivnostima tijekom istih.

Erasmus+ KA 210 projekt "Digital Power"

Autor: Tihana Mudrovčić, 19. 9. 2022.

Naša škola u razdoblju od 17.9.2022. do 17.9.2024. sudjelovat će kao projektni partner u Erasmus+ KA 210 projektu pod nazivom "Digital Power".

Koordinator ovoga projekta je škola iz Njemačke, uz ostale škole partnere  iz Portugala, Turske i Sjeverne Makedonije.

Projekt je odobren od strane njemačke nacionalne agencije pod šifrom DE 03-KA210-SCH-FE4AC30D. Riječ je o projektu malih partnerstava s financijskom potporom do 60.000 EUR.

Tijekom projekta planirano je 5 mobilnosti u škole partnere gdje će nastavnici i učenici sudjelovati na raznovrsnim radionicama, predavanjima i aktivnostima na temu digitalne pismenosti, uptrebe digitalnih alata za obrazovanje, korištenja inovativne digitalne tehnologije u svrhu cjeloživotnog učenja.

Cilj projekta je unaprijediti digitalne vještine kako nastavnika sudionika tako i učenika, uz obaveno razvijanje svijesti o samoj sigurnosti kod korištenja digitalnih alata i tehnologije.

Učenici će razvijati kako svoje digitalne, tako i socijalne, jezične te vještine suradničkog učenja.

Ciljana skupina učenika je od 13 do 15 godina, a za našu školu to su učenici smjerova Strojarski računalni tehničar, Tehničar za mehatroniku i Elektrotehničar.

Svaka mobilnost tematski je osmišljena.

Prva mobilnost je u studenom 2022. u Njemačku (Gemeinschaftsschule Althengstett, škola koordinator), a tema je Bridging culture/ Bionics

Sljedećoj mobilnosti domaćin je naša škola u svibnju 2023. godine sa temom Enhancing media literacy through digital tools.

Ostale planirane mobilnosti su:

Virtual reality u listopadu 2023. godine u Turskoj (Ismet Pasa Ortaokulu, Düzce).

Robotics and coding u ožujku 2024. u Portugalu ( Agrupamento de Escolas de Pedome).

Digital Stroytelling u lipnju 2024. godine u Sjevernoj Makedoniji (OU Kole Kaninski, Bitola).

Diseminacija projekta bit će na Twinspace platformi, te na društvenim mrežama (Instragram i Facebook).

Za našu školu koordinatorica projekta je nastavnica Tihana Mudrovčić, uz podršku nastavnica Ene Mijolović i Marije Barac.

> Erasmus